Tel: +90(322) 658 41 41
  

HAKKIMIZDA

Bilici Ailesi tarafından Adana’nın Ceyhan ilçesinde 11.000 dekar arazi üzerinde kurulan Biltar Tarım İşletmeleri’nin temelleri 1960 yıllarına kadar uzanıyor. Bilici Grup çatısı altında hizmet veren şirket en son teknolojiye sahip çiftlik binaları, tarım makineleri ve konusunda tecrübeli uzman kadrosu ile üzerinde kurulu olduğu topraklarda çeşitli ürünler yetiştiriyor. Böylelikle, bölge ve ülke ekonomisinin kalkınmasına önemli katkılar sağlıyor. Tarım arazileri üzerinde narenciye, nar, zeytin ve muhtelif tarla bitkileri yetiştiren Biltar topraklarının ekime elverişli olan kısımlarında da pamuk, mısır, soya, buğday, karpuz üretimi yapıyor. Tüm bunları hayata geçirirken de ürünlerinin türü, kalitesi, özellikleri ile beslenme koşullarını göz önünde bulunduran son teknolojik donanıma sahip damla sulama sistemi, nem ölçer, otomatik gübreleme ve ilaçlama, soğuk hava koşullarında etkin modern rüzgar makineleri gibi teçhizatlar kullanıyor.

İyi Tarım Uygulamaları ve GLOBAL SAP sertifikalarına sahip Biltar yenilikçi ve modern bir yaklaşım ile faaliyetlerini devam ettirmeyi amaçlıyor. Geçmişten bugüne Adana’da oldukça geniş bir tarım arazisine sahip olan Bilici Ailesi, kuzeydoğu-güneybatı yönünde uzanan bahçelerinde 6 metrelik sıra aralıkları ve 4 metrelik sıra üstlerine konumlandırılan suni yükseltilere dikim yapıyor. Bu sayede oldukça geniş bir alanda tarımsal ekim çalışmalarını yürütebilen Biltar Tarım İşletmeleri pazarın gereksinimlerine yönelik üretim yaparak uluslararası arenada da müşteri memnuniyetini sağlamayı başarıyor.

Yeni açılan zeytinyağı fabrikasında kurduğu entegre salamura üretim tesisi ile Biltar ürünün dalından paketlenmesine değin geçen sürede el değmeden işlenmesini sağlıyor. Şirket, burada olduğu gibi gelecek projelerde de en iyi tarım işletme tesislerinden biri olma misyonunu kaybetmeden teknolojinin sağladığı imkanlardan en üst düzeyde yararlanarak sanayileşme vizyonu ile hareket ediyor.