Tel: +90(322) 658 41 41
  

GREYFURT

Biltar Tarımsal İşletmeleri greyfurt üretimini bünyesinde bulunan 49 dekarlık alanda gerçekleştiriyor. Mandarin yetiştiriciliğinde yıllık ortalama 136.494 kg üretim kapasitesine sahip olan Biltar, greyfurt üretiminde verimli şartların oluşmasını sağlayarak ürünün pazar değerini artırıyor. Çukurova bölgesindeki toprakların iklim şartları değerlendirildiğinde, greyfurt bu bölgede yetiştirilebilecek bir meyve olarak göze çarpıyor. Adana Ceyhan bölgesinde mandarin yetiştiriciliği yapan Biltar, ihracat faaliyetleri de göz önüne alındığında üretim kapasitesini genişletiyor. Toplam 1.342 adet greyfurt ağacına sahip olan şirket alanında kendini yeni çıkan gelişmelere sürekli olarak açık tutarak en son tarım teknolojisini takip ediyor. Bununla birlikte, tarım alanında kaydettiği ilerlemeleri sürdürmeye devam ediyor.

Turunçgillerden Altıntop Ağacı’nın meyvesi olan greyfurtun acımtırak tattaki çok şifalı suyu yaz haricindeki üç mevsim boyunca keyifle içilebiliyor.

Greyfurdun Faydaları;
Şu şekilde sıralanabilir:
  • Sağlığımız için şaşırtıcı derecede önemli bir ilaç olan greyfurdun, özellikle, kötü kolesterolü düşürücü etkisi bulunuyor. Kılcal damarlarımızdaki kan dolaşımını hızlandırıyor. Damarlarımızı hastalıklardan koruyor;
  • Greyfurt, kansere yakalanma riskini azaltıyor. Yapılan araştırmalarda, greyfurdun özellikle mide ve pankreas kanserlerine yakalanma riskini önemli ölçüde azalttığı belirtiliyor;
  • Greyfurt yüksek orandaki C vitaminiyle bedenin hastalıklara karşı direncini artırıyor;
  • Ayrıca greyfurt, zengin potasyum içeriğiyle yüksek tansiyonu kontrol altında tutuyor.

Greyfurdun sağlığa yararlı olan bütün bu önemli etkilerinden faydalanmak ve özellikle kandaki kötü kolesterol düzeyini dengede tutabilmek için, meyvesinin suyunun sıkılarak içilmesi değil aynen portakalda olduğu gibi etinin dilimlenerek yenmesi tüketim şekli olarak öneriliyor.